Pomoc dla Olka Pesty
Pomoc dla Olka Pesty
Pomoc dla Olka PestyPomoc dla Olka PestyPomoc dla Olka PestyPomoc dla Olka PestyPomoc dla Olka PestyPomoc dla Olka Pesty
Ortezy...Łódź (wpis 15.03.2014) Drukuj Email

 

19 lutego pojechałem do Łodzi, do firmy Vigo-Ortho, firmy, która robi ortezki na nóżki. Na tej wizycie, pierwszej, miałem robione odlewy nóżek. Ciocia, nałożyła mi na nóżki gips, zrobiła czerwone kropeczki na nóżkach, w odpowiednich, ważnych miejscach na nóżkach i po kilku minutkach, zdjęła ten gips, który zrobił się nagle twardy. tym razem będę miał ortezki na dwie nóżki, ta "zdrowa" też ma skrzywienia, dlatego będę miał dwie. Przynajmniej równo będzie mi się stąpało po ziemi. Po tygodniu od pierwszej wizyty w Vigo, pojechałem na pierwszą przymiarkę moich nowych ortezek. Były już próby chodzenia w nich. Są superaśne, coś czuję, że to będzie hit.


25 marca mogłem już odebrać nowe ortezki. Bardzo dobrze mi się w nich chodzi. Na nie mam zakładane buciki, nnnno pierwsze buty od czterech lat, które będą zniszczone. Wcześniej miałem kilka buciorków, ale siedziały sobie tylko na nóżkach, żadnej pary nie zniszczyłem, bo nie chodziłem.
Teraz kiedy tylko jest ładna pogoda chodzę z mamusią i tatusiem za rączki i jest suuuuper, świat z innej perspektywy, mogę podepać chodniki nie tylko kółkami wózka. A więc w drogę :)